Home » Skiareál Buková hora

V zimní sezoně můžete denně jezdit lyžovat do zcela nového skiareálu Buková hora, který propojil středisko Čenkovice s protilehlým areálem v Červené Vodě. Jenom 30 min. jízdy autem a zaparkujete na bezplatném velkokapacitním parkovišti, užijete si celodenní lyžování v alpském stylu na řadě červených a modrých sjezdovek nebo využijete okruh upravovaných běžeckých tras a večer už můžete zase užívat pohodlí našeho zázemí s Après Ski u nás - saunou, vířivkou a sklenkou dobrého pití u rozpáleného krbu.

Skiareál Buková hora

Skiregion Buková hora je vhodný pro všechny kategorie lyžařů. Skiregion Buková hora vznikl spojením dvou lyžařských středisek se společným skipasem. Nový areál Červená Voda se spojil se ski areálem Čenkovice, který již má bohatou tradici. Skiregion v Orlických horách má více než 6 km sjezdovek s obtížností červená a modrá. Přepravu lyžařů na vrchol sjezdovek zajišťuje čtyřsedačková lanovka a osm vleků.

Lyžařská střediska Skiregionu Buková hora disponují společným odbavovacím systémem. Lze si zakoupit skipas pro každé středisko zvlášť, nebo společný skipas pro obě střediska Ski regionu Buková hora. V Čenkovicích se cena jednodenního skipasu nemění.

SkiČenkovice - skiareál Buková hora - lyžařské a rekreační středisko se nachází na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v Bukovohorské hornatině v nadmořské výšce 750-958 m. Je snadno dostupné z hlavních silničních tahů Praha - Hradec Králové - Šumperk - Ostrava silnice č. 11,     Brno - Letovice - Svitavy - Lanškroun silnice č. 43.
  Ski centrum Čenkovice nabízí 7 sjezdovek (5 lehkých a 2 střední náročnosti), 8 vleků /5 vleků s JOS/ 4 sjezdovky  - technické zasněžování, 2 sjezdovky  s možností nočního lyžování. Nugget Snowpark Čenkovice - Snowpark je zařazen do střední náročnosti s vlastním vlekem a osvětlením. V lyžařském areálu je i snowtubing: 1 vlek, dětská lyžařská školka: 1 vlek. Sjezdové tratě na severních svazích umožňují lyžování i v jarních měsících. Pro milovníky bílé stopy má Skiareál Buková hora a okolí k dispozici několik desítek kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí a hřebenová cesta z Bukové hory přes Červenovodské sedlo (Informační centrum, bufet, turistická ubytovna) na Suchý Vrch dále na Vysoký kámen nad Mladkovem láká spoustu vyznavačů klasického lyžování. Skiareál s okolím pro Vás upravuje až 75 km běžeckých tratí. 
  Nabídka služeb: profesionální snowboardová škola, lyžařská škola a školka, půjčovny lyží a snowboardů, restaurace, rychlé občerstvení, ubytování v soukromí, chatách a apartmánech, penziony, rekreační zařízení, ubytovny, kontakty na odtahovou a asistenční službu, autoservis, pneuservis, sportovní potřeby, umělá horolezecká stěna Lanškroun, krytý plavecký bazén Ústí nad Orlicí, krytý plavecký bazén Česká Třebová, online webové kamery Čenkovice sjezdovky a vleky, videa sjezdovky a vleky v Čenkovicích, předpověď počasí pro Čenkovice, aktuální počasí v Čenkovicích, aktuální počasí nad ČR, radarová mapa ČR a další informace na www.cenkovice.com

 

Après Ski Wellness BELLA III.  mohou využívat i klienti BELLA I. a BELLA II.

v závislosti na obsazenosti jednotlivých objektů - na vyžádání za příplatek

2000 Kč. / den pro max. 6 osob

Kontakt

MUDr. Vladimír Vyskočil
IČ 48512494, DIČ CZ6501070048
Sídlo firmy:
Šeříková 445/23, 637 00 Brno
Česká republika


Rezervační kancelář / Sales office:
Petrušov 25, 571 01 Moravská Třebová
Česká republika

+420728660757 CZ EN
671027010
bellavilla-skype